20. 6. 2024

DOUDEEN TEAM

TABLE HOCKEY ELITE – MISTR ČR 2022 – EUROPEAN MASTERS 2023 – ŠPRTEC – BRNO BOHUNICE

Doudeen Team dovezl ze Švédska zlato

2 min read

Jednota Orel Bohunice se může pyšnit dalším zlatým kovem a to díky oddílu stolního hokeje, kategorie Billiard hockey šprtec. Bohunický celek nesoucí název Doudeen Team již loni vyhrál nejvyšší soutěž družstev a stal se tak mistrem ČR. Díky tomuto vítězství získal bohunický tým právo reprezentovat v poháru mistrů evropských zemí, který se konal letos v srpnu ve Švédském Lundu.

Trénink na mezinárodní scénu proběhl úspěšně již v květnu v domácím prostředí Czech Open, kdy za sebou nechali bohuničtí hráči celky z Itálie, Maďarska i Ukrajiny.

Ve finálovém střetnutí hraného na tří série na třech stolech padl ve Švédském Lundu nejprve druhý český zástupce BHC Most s domácími těsně 3:4 a po prohře s brněnským celkem 2:5 se musel spokojit pouze s bronzovým stupínkem.

Brněnský tým se s Lundem především v první částí první směny trápil a několikrát prohrával. Zkušenost oddílu z bohunické kotliny však převážila a šestice borců ve složení: Franěk M., Chytil J., Majer Z., Martinčič J., Nešpor P. a Vrána M. se stala jediným českým zástupcem, který Švédy porazil, a navíc v poměru 7:1.

Do vitríny bohunické orlovny tak bohuničtí stolní hokejisté přidali pyšně jejich poslední chybějící trofej European Masters Champions.

Jihomoravané dominovali i v turnaji jednotlivců, kde obsadili celé stupně vítězů v pořadí Pavel Nešpor, Jakub Chytil a Jakub Martinčič.

Švédové si spravili chuť alespoň druhý den, kde v soutěžích Stiga a dalších táhlových hokejích naopak dominovali právě oni. I přesto se v soutěžích multitable ani zde naši hráči neztratili a mezi oceněnými v získaných medailích se objevili Martin Vrána i jeho týmový kolega Zdeněk Majer.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a díky červnovému hattricku v Českomoravském poháru družstev se těšíme za rok na další mezinárodní úspěchy stolních hokejistů při mistrovství světa v ledním hokeji v Praze.

Kroužek stolního hokeje probíhá v bohunické orlovně ve vybrané čtvrtky od 18 hodin a je vhodný pro mladší i starší hráče a hráčky. Stolní hokej, kategorie billiard – hockey je tradiční českou hrou s volně uloženými hracími kameny, uváděnými do pohybu malou hokejkou. Hra svou podstatou rozvíjí jednak manuální zručnost, tak i schopnost rychlé analýzy situace.

Na provoz oddílu i orlovny přispívá Statutární město Brno a MČ Brno – Bohunice.

Podobné

NEPŘEHLÉDNĚTE

Copyright © All rights reserved Doudeen Team. | Newsphere by AF themes.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com