20. 6. 2024

DOUDEEN TEAM

TABLE HOCKEY ELITE – MISTR ČR 2022 – EUROPEAN MASTERS 2023 – ŠPRTEC – BRNO BOHUNICE

Memoriál MUDr. Jiřího Ventruby CS.c vyhrál Martin Vrána

3 min read

Modřické ČP24 se zůčastnilo fantastických 114 účastníků. Turnaj, který byl poctou zesnulého MUDr. Jiřího Ventryby CS.c volně navázal na pohár zakladatelů. I z tohoto důvodu jeden z hlavních pořadatelů Dalibor Kyzlink nechal rozposlat nespočet pozvánek pro stávající hráče a legendy tohoto sportu. Z bohunického pohledu byl mezi hráči k vidění jeden ze zakladatelů následovníka bohunického šprtce: Martin Pařez, který si dokonce v průběhu turnaje zahrál se stávající hvězdou hráče s myší na rukávu – Martinem Vránou. Ten celý turnaj nakonec i vyhrál a odnesl krásnou trofej.

O berlích se na turnaj dobelhal i zakladatel bohunické části – Roman Březina. Naopak část původních Lužánek přišel reprezentovat Petr Dvorník. Mnozí ani neví, že právě on je strůjcem hudby, která je součástí časomíry šprtcových zápasů.

K úplné dokonalosti chyběl Miroslav Illa, kterému se oba. týmy podařilo fůzovat a v roce 2000 dotáhl THE Pařez Brno k poslednímu titulu tohoto legendárního oddílu z devadesátých let – jehož následovníkem je právě Doudeen Team.

Na bednu mimo zmiňovaného Martina Vrány hájící kmenovou soupisku THE OREL BOHUNICE vystoupal i Jakub Ošlejšek z Boskovic. Boskovice letos velmi významně aspirují na titul mistra 1.ligy družstev ČR. Bronz na krku si odnesl Simon Kaňa hájící Břeclav. Ta má na turnajích v rámci uctění památky jejího bývalého spoluhráče Adama Kuráně černá trička se vzpomínkovou symbolikou.

Nejbližší turnaj větší kategorie je v plánu v sobotu 20.5.2023. Turnaj kategorie ČP36 mají na svědomí bohuničtí a mimo českých hráčů je očekávaná i zahraniční účast. Turnaj s označením CZECH OPEN začíná v 10 hodin na ZŠ Armenská.

Bohuničtí se rozhodli turnaj pojmout nikoliv jako oslovení hráčů, kteří na turnaj přijdou pravděpodobně jen jednou, ale naopak se snaží oslovit nové hráčů z místních základních škol a jít tak cestou propagace šprtce. Předpokládaná je i účast hráčů – následně pak týmů, které Bohunice díky prezentacím stolního hokeje ke šprtci dostali – jako například Šprti Mutěnice nebo Moravský Krumlov.

Turnaj je zároveň i výročím 30 let šprtce v brněnských Bohunicích. Z bohunických legend, kteří s tímto sportem byly poměrně výrazně spjati a na které se zase tak často nevzpomíná jsou například Richard Harnach nebo Zdeněk Křížan.

Po skončení turnaje ve stolním hokeji bude následovat soutěž Chemoplast. Druhý den je k dispozici v sousedním Králově Poli Air Hockey.

Těšíme se na vaši účást.

Podobné

NEPŘEHLÉDNĚTE

Copyright © All rights reserved Doudeen Team. | Newsphere by AF themes.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com