25. 5. 2024

DOUDEEN TEAM

TABLE HOCKEY ELITE – MISTR ČR 2022 – EUROPEAN MASTERS 2023 – ŠPRTEC – BRNO BOHUNICE

Mistr ČR pro rok 2022 je Doudeen Team

3 min read

Sobota 26.11.2022 se navždy zapíše k nejslavnějším dnům historie bohunického šprtce. Právě v tento den odjela osmička hráčů v černobílých dresech do Dobré Vody u Českých Budějovic s vidinou splnit si svůj sen – vyhrát titul 1.ligy družstev ve stolním hokeji. Samotné čekání na titul trvá u bohunického oddílu 22 let a poslední tři roky skončili hráči Doudeen Teamu stříbrní.

Na titul letos v posledním kole aspirovali hned 4 týmy. Obhájce titulu z Dobré Vody, který byl po předchozím vystoupení na PMEZ favoritem. Titul při dvou vítězstvích v posledním kole mohli získat hráči Dragons Modřice a Doudeen Teamu. Při vhodné konstalaci hvězd mohli na titul pomýšlet i stolní hokejisté z Boskovic. Ti však neměli ani při dvou vítězství výsledek tabulky ve svých rukou. Nejlepší výchozí pozici měli hráči Dobré Vody, těm totiž stačila v utkání o titul případně i remíza.

Hned ráno proti sobě nastoupili hráči Dragons Modřice a Doudeen Teamu. Dragoni měli svému soupeři co vracet. Poslední zápolení sice skončilo remízou 9:9, ale Dragoni po třech směnách vedli 7:3 a koncovka zápasu jim v prvním měření sil určitě nevyšla podle představ.

Dragonům však odplata nevyšla. Po prvních dvou směnách prohrávali borci v zelenobílých dresech 2:6 a i přesto, že se na konci zápasu rozehrál ten den jinak nevýrazný Jaroslav Frankl skončilo zápolení obou celků 7:13 pro Doudeeny.

O to větší uznání fair play bylo, když to draci z Modřic nezabalili v následujícím střetnutím s mistry z Dobré Vody. Byť Dobrá Voda ve čtvrtém kole odskočila o tři body v konečném zúčtování z toho bylo velmi hubené vítězství Dobré Vody 9:8. Velkou měrou se na vítězství Jihočechů podepsal Václav Zíka (+5).

V Poslední směně byla pod fotbalovou tribunou k vidění přímá bitva o titul mezi Doudeen Teamem a Dobrou Vodou. Dobrovodští navíc 3 týdny nazpět deklasovali stejného soupeře v poháru mistrů evropských zemí 6:0 a nebylo tedy divu, že počítali s neméně jednoduchým vítězstvím.

Opak byl pravdou. Bohuničtí každé kolo odskakovali o jeden bod. Po třetí směně vedli 8:5. Pokud by poslední kolo skončilo o tři a více bodů, titul by byl po čtyřech kolech doma. Ve čtvrté směně zvítězil Martin Vrána 8:2 nad Miloslavem Machem, Zdeněk Majer 5:1 s Jirkou Honsou, Jakub Martinčič 4:1 s Ondřej Müllerem a Michal Franěk 3:1 s Vaškem Zíkou. Jediný vítěz kola Petr Honsa sice zvládl souboj s Jakubem Chytilem v poměru 2:1, ale kolo 4:1 znamenalo, že po čtyřech kolech bylo hotovo a pohár pro mistra ČR v 1.lize bude mít poprvé štítek Doudeen Team. Konečný výsledek 16:7 pro Doudeen Team.

Celá sestava: Jakub Chytil, Jakub Martinčič, Jaromír Foltýn Jun., Martin Vrána, Michal Franěk, Michal Martinčič, Pavel Nešpor a Zdeněk Majer si své první historické vítězství maximálně užila.

Stříbrná skončila Dobrá Voda u Českých Budějovic. Bronzové zakončily sezónu Boskovice.

Podobné

NEPŘEHLÉDNĚTE

Copyright © All rights reserved Doudeen Team. | Newsphere by AF themes.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com